Ilość przetwarzanych danych w pracy

21.06.2022

Czy zastanawiałeś się jaką ilość danych przetwarzasz w pracy każdego dnia? Z jakimi zagrożeniami się to wiąże? Pamiętasz może ostatnie dwa raporty, które przeczytałeś? O czym one były? 

Nie zawsze wszystko zależy od nas i czasami warto by było poukładać klocki, które wpływają na naszą decyzyjność. Oczywiście mówię tutaj przede wszystkim o raportach, które mogą spływać do nas każdego dnia. W rzeczywistości jeżeli nie zajmujesz się profesjonalnie przetwarzaniem danych mógłbym dzisiejszy temat odnieść również do spotkań, telefonów, wysłanych maili czy innych działań operacyjnych jakie prawdopodobnie podejmujemy na co dzień. 

 

Ilość maili, a status w firmie

Wrócę na chwile jednak pamięcią do jednych z pierwszych moich “korpo” prac. Pamiętam, że wdrażając się na dane stanowiska miałem przyjemność obserwować pracę innych. Nie wiedzieć czemu, nieświadomie zwracałem uwagę na ilość nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce odbiorczej. 

Ale czemu? 

Może to dziwnie zabrzmi, ale mój mózg wiązał ilość nieprzeczytanych wiadomości z wartością pracy jaka dana osoba wnosiła do organizacji. Teraz patrzę na to zdecydowanie inaczej. Jest wiele powodów takiego stanu rzeczy. Czasami piastowane stanowisko wymaga jednak abyśmy otrzymali informację na dany temat i jest to zupełnie normalne. Co jeśli jednak nasze procesy chociażby raportowania, wraz z rozwojem organizacji przestały się zmieniać? 

O tym właśnie dzisiaj chciałem Ci powiedzieć. Dlatego wrócę do kluczowego tematu. Dzisiaj bardzo krótko o tym, jakie zagrożenia czyhają na nas w związku z ilością przetwarzanych danych w pracy dyrektora czy menadżera. 

Główne zagrożenie jakie na Ciebie czyha to czy wraz z wzmożoną ilością informacji jakie otrzymujesz to czy nie spada Twoja jakość podejmowanych decyzji na ich podstawie?  

Właśnie wokół takich tematów zbudowałem dla Ciebie 8 minutową prezentację.

 

Jakie są nasze limity ilość przetwarzanych informacji w firmie

Chciałbym jednak abyś sam/a zastanowił się nad tym jaką ilością przetwarzanych danych w pracy dotyka Cię każdego dnia. Dodatkowo czy czujesz, że coś zaczyna Ci uciekać, a może nadal trzymasz wszystko “under control“? 

Jeżeli masz choć małe wątpliwości to mam cichą nadzieję, że poruszone dzisiaj rozważania będą dla Ciebie małym przełomem i podniosą Twoją świadomość w tym temacie.

Dbajmy o swoją głowę, dbajmy o komunikację wewnątrz naszych organizacji i szanujmy pracę swoją i innych.

Pozdrawiam,

Mariusz

Jeżeli się podobało zapraszam do mojej społeczności: