Jak sprawdzić wyniki badań krwi - morfologia w Excelu

Proste narzędzie do weryfikacji wyników i sprawdzania trendów Twojego ciała

Czy można przeanalizować wyniki badań w Excelu? 

Zapraszam na krótką prezentacje! (…) 

 

Aby skorzystać z pliku potrzebujesz środowiska Microsoft Excel. Jeżeli chciałbyś mógłbym udostępnić Ci program na GOOGLE SHEETS. Tylko do mnie napisz, a ja postaram się coś zadziałać.

Program jest bez żadnych makr, przez co jest w 100% bezpieczny. 

Zapraszam do testowania! (Firefox się na jednym urządzeniu zbuntował przy ściąganiu!)

 

Proste narzędzie do analizy wyników Twoich badań

Jak byłbyś zainteresowany to poniżej odkrywam trochę sekretów, jak to zostało zrobione.

Jak pewnie zauważyłeś proste narzędzie może pomóc Ci do bieżącej kontroli. Zwiększone możliwości działania poprzez użycie tylko list rozwijanych może dać sporo wartości dodanej Twoim projektom.

Abstrahując od Excela, zachęcam Cię do prewencji i do stałego monitorowania Twojego stanu zdrowia, czy zdrowia Twoich bliskich. Możesz to zrobić i przeanalizować wyniki swoich badań w Excelu.

Jeżeli uważasz, że program jest wartościowy daj mi o tym znać. Skomentuj, polikuj post w moich social mediach, niezależnie kiedy trafiłeś na ten artykuł.

Za wszystkie akcje Ci serdecznie dziękuję! 

Jeżeli artykuł Cię zainteresował zapraszam do mojej społeczności, możesz też skomentować powyższy artkuł w poście na Linkedin (jeszcze nieudostępnione) i Facebooku (jeszcze nieudostępnione) .

 

 

 

Jak to zostało zrobione w Excelu

Jak ustawić LISTY ROZWIJANE w Excelu i do czego służą?

Listy rozwijane są elastycznym i eleganckim sposobem aby Twój raport nabrał profesjonalnego kształtu. Dzięki listom rozwijanym możesz zabłysnąć na spotkaniu biznesowym lub usprawnić sobie pracę, kiedy musisz często się przełączać między wykresami czy jakimiś innymi kalkulacjami. Jedyne co musimy zrobić to skorzystać z opcji “Poprawność Danych”

Jak ustawić listy rozwijane krok po kroku przy analizie wyników Twoich badań

Jak elastycznie wyświetlać dane używając formuły INDEKS + PODAJ.POZYCJĘ

Aby zaczytać dane użyta została formuła INDEKS + PODAJ.POZYCJĘ.

Formuła ta jest pomocna kiedy nasza wizualizacja ma się zmieniać według różnych parametrów w wierszach (w tym wypadku parametry krwi) i uwzględniając drugą oś (daty). Można by użyć łatwiejszej formuły WYSZUKAJ.PIONOWO ale było by mało profesjonalnie 😉 

Całość najłatwiej śledzić po kolorach. Całość wyświetla się w zależności czy pojawi się data w wierszu 1. Tutaj pomogła formuła JEŻELI

użycie formuły do wyświetlenia przecięć w Excelu, wyniki badań w Excelu

Jak zastosować WYSZUKAJ.PIONOWO i gdzie to stosować i do czego użyć

Nie mogło tez zabraknąć najbardziej podstawowej formuły WYSZUKAJ.PIONOWO. Formuła ta zaczytała mi wartości minimalne i maksymalne norm z zakładki Normy.

użycie formuły wyszukaj.pionowo